Jak bezpiecznie przechowywać gotówkę w domu?

sejf na gotówkę

Przechowywanie gotówki w domu wraca do łask. Spowodowały to decyzje banków, które wprowadzają coraz wyższe opłaty za prowadzenie rachunku a do tego obniżają oprocentowanie lokat i pozostałych rachunków oszczędnościowych. Jednak, aby zapewnić bezpieczne przechowywanie gotówki w domu, należy się do tego przygotować.

Zagrożenia

Na pierwszy rzut oka, posiadanie gotówki w domu jest bardzo wygodne, niezależnie od posiadanej kwoty. Nie trzeba jeździć do bankomatu czy banku, ponosić dodatkowych opłat za wypłatę pieniędzy. Taka decyzja powoduje przygotowanie się na zagrożenia ze strony włamywaczy i złodziei. Są to przeważnie osoby, które z łatwością potrafią znaleźć ofiarę, która posiada gotówkę, biżuterię i pozostałe cenne przedmioty. Ryzyko utraty wartościowych rzeczy wzrasta, dlatego należy przemyśleć, jakie środki bezpieczeństwa trzeba podjąć, aby zabezpieczyć się przed przestępstwami.

Sejfy spełniające oczekiwania domowników

Jeśli już złodzieje dokonali włamania, może się okazać, że nie ukradną żadnych cennych dla nich łupów. Stanie się tak, jeśli gotówka zostanie umieszczona w takim miejscu, z którego ciężko ją wydostać. Jednym z rozwiązań jest sejf. Jego gabaryty powodują, iż da się go umieścić w praktycznie każdym pomieszczeniu. Dostęp do niego jest zarezerwowany tylko dla tych, którzy znają kod lub posiadają klucz. Większość z nich jest wyposażona w ochronę antywłamaniową. Dzięki temu jest odporny na przewrócenie, przepiłowanie i wgniecenie. Wybór takiego przedmiotu dodaje spokoju domownikom. Wszystkie sejfy da się przystosować do indywidualnych potrzeb. Modele posiadają różną wielkość, posiadają inną ilość półek, inny kształt oraz eleganckie wykonanie, przez co mogą stać się także ozdobą domu.

Jeśli w domu nie ma odpowiednio wiele miejsca na wolnostojący sejf, nie ma zbyt wielu wartościowych rzeczy lub nie ma możliwości wmurowania skarbczyka w ścianę – wtedy trzeba odwołać się do inwencji twórczej. Należy wtedy znaleźć taki fragment pomieszczenia, który będzie bardzo trudny do odkrycia przez potencjalnego włamywacza. Są sytuacje, gdy ludzie trzymają gotówkę w pojemniku w lodówce lub w materacu. Wiele ciekawych rozwiązań zostało zamieszczonych na stronach internetowych, jednak najlepiej samodzielnie znaleźć takie miejsce.