Sejfy w ścianie to najlepsza lokalizacja!

sejf w ścianie

Będąc człowiekiem majętnym, nie można sobie pozwolić na, chociażby ewentualność utraty posiadanych dóbr. Tym samym wskazane jest podjęcie kroków mających na celu zabezpieczenie pieniędzy, kosztowności czy cennych danych. W kontekście zabezpieczeń stosowanych w domach ważną rolę odgrywają sejfy. Szczególnie popularne są sejfy ścienne i z tego też powodu warto się nad nimi nieco pochylić.

Mając w planach taką formę ochrony posiadanego majątku, zaleca się przygotowania do tego zainicjować już na etapie projektu nieruchomości. Drugą opcją wchodzącą w grę jest generalny remont. Stając przed takim wyborem, warto się zastanowić, gdzie warto umieścić sejf?

Wybór odpowiedniej ściany to podstawa!

Nie jest wcale taką znów banalną kwestią to, gdzie zdecydujemy się zamontować nasz sejf. Lokalizacja ta musi być wybrana nie tylko odpowiednio wcześnie, ale też nie może być przypadkowa. Wynika to z faktu, że nasze sejfy do spełnienia swoich zadań muszą mieć solidne umocowanie. Tym samym dobór miejsca powinien uwzględniać:

  • wytrzymałość ściany,
  • grubość ściany, gdyż ma to wpływ na głębokość sejfu.

Najlepszą lokalizacją dla sejfu jest zawsze ściana nośna. Nim przystąpimy do montażu, to ściana powinna zostać należycie wzmocniona. W ten sposób unikniemy naruszenia konstrukcji domu. Można oczywiście w pewnych warunkach zdecydować się na ścianę działową, a wyjątkiem jest tu ta wykonana z płyt gipsowych. Zazwyczaj w działowych ścianach sejfy są montowane przy okazji remontów. Sejfy ścienne zazwyczaj są przytwierdzone do powierzchni przy pomocy kotw, śrub czy kołkami rozporowymi, a wolną przestrzeń zalewana jest betonem.

Lokalizacja sejfu

Przyjęło się, że dobrze jest montować sejf pod ręką, czyli w salonie, sypialni i tym podobnych miejscach. W rzeczywistości są to jednak kiepskie lokalizacje, ponieważ są one najłatwiejsze do znalezienia. Stąd też znacznie lepiej postawić na mniej oczywistą pralnię czy pokój dziecięcy.

Sejfy ścienne gwarantują bezpieczeństwo zgromadzonym tam cennym przedmiotom. Za sprawą wyboru wersji ściennej mniej rzucają się one w oczy i do tego nie zabierają cennej przestrzeni. Jest to również trudne do sforsowania zabezpieczenie bez zwracania na siebie uwagi. Jednym słowem jest to najlepsza z możliwych opcji.